Saavutukset ja palkinnot

Riku Miettinen, Priit Laineste: The Inspectors Life

  • Luis Bunuel Mamorial Awards 2022 / Winner
  • 8& Halfilm Awards 2022 / Best Comedy
  • Author Film Festival 2022 / Best Fiction Comedy
  • Cult Critic Movie Awards 2022 / Winner
  • Forum Film Festival 2022 / Best Fiction Comedy
  • Frida Film Festival 2022 / Official Selection
  • Filmshore International Film Festival (FIFF) 2022 / Quarter-Finalist
  • Fiction Film Festival 2022 / Best Fiction Drama
  • Prague International Indie Film Festival 2022 / Official Selection
  • Super Short Film Festival 2022 / Best Fiction
  • Dublin Movie Awards 2023 / Semi Finalist
  • Real Image Film Festival 2023 / Best Drama
  • World Film Festival 2023 / Best Script
  • Sweet Democracy Film Awards 2023 / Best Comedy
  • Vennice Indie Film Festival 2023 / Semi Finalist
  • Florence Indie Film Festival 2023 / Semi-Finalist
  • Rotterdam Independent Film Festival 2023 / Semi-Finalist
  • San Diego International Film Awards 2023 / Semi-Finalist
  • Sacramento Independent Film Festival 2023 / Semi-Finalist
  • FVL SM 2024 / Avoin sarja Pronssinen Oskari

Ulla-Maija Lilja: Kerttu-mummun tarina

  • Lapin maakuntamuseo, Arktikum 2024 / kokoelma
  • FVL SM 2024 / Dokumenttisarja Kultainen Oskari

Joona Poikonen: Omistanko

  • Unica 2023 / esitys

Kirkkonummen videoharrastajat

  • Kirkkonummen kunnan sivistys- ja vapaa-aikalautakunta 2021 / Tunnustuspalkinto ansiokkaasta työstä kulttuurien kohtaamisen edistämisessä Kirkkonummella

Joona Poikonen: Onnen avaimet

  • FVL SM 2021 / Dokumenttisarja Kultainen Oskari

Joona Poikonen: Runo mustana

  • FVL SM 2020 / Avoin sarja Kultainen Oskari

Ulla-Maija Lilja, Petri Suominen, Satu Virtanen: Potkua Pisnekseen

FVL SM 2020 / Avoin sarja Hopeinen Oskari

Joona Poikonen: All the Buttons

  • FVL SM 2020 / Minuuttisarja Kultainen Oskari

Ilkka Saarela: Takaisinkytkentä

  • FVL SM 2020 / Minuuttisarja Hopeinen Oskari

Joona Poikonen: Boat Fiction

  • FVL SM 2019 / Avoin sarja Hopeinen Oskari

Petri Suominen: Shooting Ospreys

  • FVL SM 2019 / Dokumenttisarja Hopeinen Oskari

Joona Poikonen: Klovni

  • FVL SM 2019 / Dokumenttisarja Pronssinen Oskari

Ilkka Saarela, Roi Vaara: Pohjakosketus

  • Espoon Tammifest 2019 / esitys
  • Lapinlahden Lähde, Indie-elokuvat 2019 / esitys

Ulla-Maija Lilja: Kotiapua

  • FVL SM 2018 / Avoin sarja 4.sija ja 7 kunniamainintaa

Kirkkonummen videoharrastajat: Kirkkonummi kudelma

  • FVL SM 2018 / Dokumenttisarja Pronssinen Oskari

Petri Suominen: Nuuksio

  • FVL SM 2017 / Avoin sarja Kultainen Oskari
  • Unica 2017 / Kunniamaininta
  • Espoon Tammifest 2019 / esitys

Priit Laineste: The Legend of the Rhododendron

  • FVL SM 2017 / Dokumenttisarja Pronssinen Oskari

Päivi Mäkelä: Miksi tulla isona

  • FVL SM 2017 / Minuuttisarja Pronssinen Oskari

Ilkka Saarela: Kultaa Kurussa

  • FVL SM 2016 / Dokumenttisarja Hopeinen Oskari

Petri ja Niklas Suominen: Espoonjoki, osa 1

  • FVL SM 2016 / Dokumenttisarja Pronssinen Oskari

Ulla-Maija ja Isla Lilja: Juhlat

  • FVL SM 2016 / Minuuttisarja Hopeinen Oskari

Ilkka Saarela ja koululaiset: Pönttöjuttu

  • FVL SM 2015 / Nuorten sarja Pronssinen Oskari

Päivi Mäkelä, Ilkka Saarela, Gerald Scotford: Rakkaudesta taiteeseen

  • FVL SM 2014 / Avoin sarja Kunniamaininta

Päivi Mäkelä: Viikatemies

  • FVL SM 2014 / Minuuttisarja Pronssinen Oskari

Joona Poikonen: I accidentally two holy grails

  • FVL SM 2013 / Avoin sarja Pronssinen Oskari

Kirkkonummen videoharrastajat: N60E24

  • FVL SM 2012 / Avoin sarja Hopeinen Oskari

Kirkkonummen videoharrastajat

Kirkkonummen kunnan sivistyslautakunta 2011 / Tunnustuspalkinto arvokkaasta paikallishistoriaan liittyvästä työstä

Ulla-Maija Lilja ja Päivi Mäkelä: Pes Magnus

  • FVL SM 2011 / Avoin sarja Hopeinen Oskari
  • Unica 2011 / Kunniamaininta
  • HAF 2011 Humor v amaterskem filmu / esitys
  • IX rahvusvaheline harrastusfilmide festival Tallinn 2011 / Kunniamaininta

Ulla-Maija Lilja: Varapyörä

  • 39th Festival of Nations 2011 Ebensee / Kunniamaininta
  • Kraf-The Kvarner amateur film Festival 2010 Croatia / esitys

Matti Malinen: Erakon joulu

  • FVL SM 2010 / Avoin sarja Hopeinen Oskari

Ilse Wesen ja Killinmäki: Etsivätoimisto Kohmo & Tälli

  • FVL SM 2010 / Avoin sarja Pronssinen Oskari

Ulla-Maija Lilja: Papusoppaa

  • Kamera-lehden elokuvakilpailu 2008 / 7. sija
  • Uneton 48 / esitys

Ulla-Maija Lilja: Yömyssy

  • Espoon Cine 2007 / Lyhytfilmit 1.palkinto
  • FVL SM 2008 / Avoin sarja Hopeinen Oskari
  • Rakkautta ja anarkiaa 2007, Helsinki Narinkkatori / esitys
  • Reikäreuna-festivaali 2007, Orivesi / esitys
  • Kraf Festival 2007 Croatia / 3. palkinto
  • Kamera-lehden elokuvakilpailu 2007 / 3. palkinto
  • TOTI 8. International Video Festival Maribor 2007 / Kunniamaininta
  • 34.Eulenspiegeleien 2007 Berliini / 7. sija
  • Espanjan Suomi-TV 2007 ja 2008 / esitys
  • Rauman Blue Sea Festival / esitys
  • Seniorforum Kromeriz 2010 Czech / 1. palkinto
  • Espoon Tammifest 2019 / esitys

Joona Poikonen: Posliinikoira

  • DV-Videolehden elokuvakilpailu / 4.sija

Kirkkonummen videoharrastajat

  • Kirkkonummen kunnan vapaa-aikalautakunta 1997 / Tunnustuspalkinto uusien ulottuvuuksien tuomisesta nuorten kulttuuriharrastuksiin